Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Milliókban mérhető állami megbízások és támogatások kerültek az elmúlt pár évben két volt - akkor a szocializmus építéséért egy szobában tevékenykedő - KISZ-eshez köthető cégnek, a Grantfilm Kft.-nek és a Grant Reklám Kft.-nek.
Az 1995-ben alapított Grant Reklám Kft. 2003-ig Nagy Endre tulajdonában volt, majd az egykori szobatárs, Gremsperger Gábor érdekeltségébe került, írja a Magyar Nemzet. A cég kreatív igazgatója Réz András, legutóbbi kampányuk a Szólj apádra, ha nem vigyáz a világra szlogennel futó környezettudatos kampány volt, amire 129 millió forintot kaptak az álamtól - úgy, hogy a pályázati ajánlatban 109 millió szerepelt csak. A cég készítette a Szerencsejáték Zrt. különböző reklámfilmjeit, nyerte meg az uniós csatlakozás kommunikációs tenderét, és ők vásároltak médiafelületeket az IKR Bábolna Zrt.-nek is.
Gremsperger Gábor ügyvédként számos minisztériumnak és állami cégnek adott jogi tanácsokat az elmúlt években: a gazdasági minisztérium 2007-2008-ban öt hónap munkáért 21,6 millió, az Energia Központ Nonprofit Kft.-tól 33,5 millió, a közlekedési minisztériumtól 16,8 millió, a Regionális Fejlesztési Holding Zrt.-től pedig 15 millió forintot kapott.
A Magyar Nemzet által készített összesítés szerint a Nagy Endréhez köthető Grantfilm Kft. 2003 óta mintegy 180 millió forintnyi támogatást kapott filmkészítésre és az általuk működtetett mozi költségeire a kulturális miniszter keretéből, a Nemzeti Kulturális Alaptól, illetve a Magyar Mozgókép Közalapítványtól. Ebből a lap szerint mintegy 60 milliót a Rózsa énekei című filmre, 80 milliót Az oszthatatlan emberre és 30 milliót az 56 csepp vér című rockmusicalre.